W ostatnim artykule „Energetyk – zawód z przyszłością” staraliśmy się pokazać, że opłaca się zostać energetykiem. Jak się okazuje, Polaków wcale nie trzeba zachęcać do tego zawodu. Z opublikowanych badań Randstad Award 2016 wynika, że ponad połowa ankietowanych wskazała na zawód energetyka jako najbardziej atrakcyjny zawód. Pełne wyniki badania ogłoszone zostaną podczas gali, która odbędzie się 10 marca w Warszawie, my jednak już dziś chcemy uchylić Ci rąbka tajemnicy i zdradzić co sprawia, że praca w branży energetycznej jest dla Polaków tak atrakcyjna.
5 czynników, które decydują o atrakcyjności zawodu energetyka
Osoby, które brały udział w badaniu Randstad Award 2016 wybierając zawód energetyka jako najbardziej dla nich atrakcyjny motywowały swój wybór czynnikami takimi jak:
- Bezpieczeństwo zatrudnienia.
- Wysokie wynagrodzenie (+benefity pracownicze).
- Możliwość rozwoju.
- Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym.
- Przyjazność dla pracowników i środowiska.
Co ciekawe, branża energetyczna była najbardziej atrakcyjna dla Polaków bez względu na miejsce zamieszkania i bez względu na płeć. Jedynie w poszczególnych grupach wiekowych pojawiło się zróżnicowanie – osoby w wieku do 25 roku życia chętniej pracowaliby w branży motoryzacyjnej, osoby w wieku powyżej 25 roku życia wskazywały już zgodnie na branżę energetyczną.