W poprzednim wpisie doradzaliśmy co umieścić w CV, żeby zainteresować potencjalnego pracodawcę. To jednak dopiero początek podróży zwanej poszukiwaniem pracy. Podróży, która jest pełna problemów, niestety. Młodzi absolwenci, którzy weszli na rynek pracy mogą to potwierdzić. O tym i o konieczności ciągłego podwyższania swoich kwalifikacji kursami zawodowymi poniżej.
Absolwent kontra ogłoszenia pracy
Osoby młode, które zaczynają szukać pracy zderzają się z trudną rzeczywistością. Wprawdzie nie brakuje im wiedzy – średnia 4,5 na dyplomie, czasem koło naukowe albo jakiś ukończony kurs... a okazuje się, że to nie wystarcza. Bo potrzeba kogoś z minimum dziesięcioletnim doświadczeniem albo ze znajomością serbskiego albo z umiejętnością obsługi statku kosmicznego. Tak, zdajemy sobie sprawę, że „trochę” wyolbrzymiamy, ale naszym celem jest pokazanie, że w wielu przypadkach wymaga się od młodych startujących na rynku pracy rzeczy absurdalnych. Ciężko po studiach czy szkole dysponować wieloletnim doświadczeniem na jakimś stanowisku... co zatem młody może w takiej sytuacji zrobić?
Kursy zawodowe – szansa na sukces
Młode osoby są w trudnej sytuacji – przegrywają na starcie z bardziej doświadczonymi pracownikami na rynku pracy. Ponieważ doświadczenia nie uzyskuje się za pstryknięciem palca, jedyne, co można w takiej sytuacji zrobić, to poszerzać wachlarz swoich kwalifikacji i umiejętności. Zatem recepta: kursy zawodowe i szkolenia. Dzięki nim zwiększysz swoje szanse u pracodawcy, który przychylniej patrzy na kandydatów mogących pochwalić się konkretnymi, udokumentowanymi umiejętnościami z danej branży. Przykładowo, szukając pracy w branży metalowej, rolniczej czy nawet deweloperskiej – zaprocentować może kurs na suwnice. Warszawa jest miastem, w którym działa Ośrodek Szkoleniowy Kontimex, w którym zrealizować możesz ten, i wiele innych kursów zawodowych. W imię sukcesów w przyszłej karierze zawodowej. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego ośrodka.