Ukończenie kursu na wózki widłowe jest wysoce pożądane w wielu branżach. Operatorzy tych urządzeń liczyć mogą na zatrudnienie w przemyśle chemicznym, ciężkim, elektronicznym, przetwórstwie drewna oraz w magazynach różnego rodzaju. Myślisz o tym, żeby zostać operatorem wózka widłowego? Ten artykuł jest dla Ciebie!
Szczegóły pracy operatora wózków widłowych
Operator wózków widłowych zajmuje się w głównej mierze podnoszeniem i przenoszeniem towarów z wykorzystaniem urządzenia jakim jest wózek widłowy. Pracuje w pomieszczeniach zamkniętych - są to zazwyczaj przestrzenie magazynowe, fabryki, ale również na wolnym powietrzu – niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie da się ukryć, że warunki, w jakich musi pracować operator wózków widłowych wiążą się z ekspozycją na wiele zagrożeń. Wózek widłowy może się na przykład przewrócić jeśli jest nadmiernie przeciążony. Żeby uniknąć takich niemiłych niespodzianek, konieczne są pewne działania profilaktyczne takie jak układanie palet w sposób bezpieczny czy instalacja sprzętu zabezpieczającego przed przewróceniem się wózka. Zalecane jest również korzystanie z wózków z napędem elektrycznym.
Jak zostać operatorem wózków widłowych?
Operator wózka widłowego powinien posiadać wykształcenie zawodowe lub średnie, a także ukończony kurs na operatora wózka widłowego. Warszawa jest miastem, w którym znalezienie kursu tego rodzaju nie sprawi większych problemów. W związku z tym, że zawód ten zyskuje coraz bardziej na popularności ośrodki szkoleniowe umieszczają w swoich ofertach kursy na operatora wózków widłowych. Dla osób, które posiadają takie uprawnienia, rynek pracy szykuje ciekawe oferty zatrudnienia – istnieje spore zapotrzebowanie na magazynierów czy pracowników hali z uprawnieniami.
W związku z powyższym Ośrodek Szkoleniowy Kontimex z Warszawy zaprasza do skorzystania z oferty, w której znajduje się również kurs na operatora wózka widłowego.