Ile kosztuje wyprawka szkolna

Okres przed pierwszym września to dla rodziców spore wydatki. Coraz częściej na podręczniki, plecak i zeszyty trzeba wydać nawet kilkaset złotych. Ceny podręczników nadal rosną. Już teraz koszt zestawu dla ucznia trzeciej klasy jest wyższy o 20 procent w porównaniu do ubiegłego roku. Wydawcy tłumaczą to większą marżą, której żądają sklepy. Natomiast ich właściciele twierdzą, że wysokie ceny narzucane są przez wydawnictwa. Dobrym rozwiązaniem jest kupowanie przez Internet, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić od 15 do 30 procent kosztów wyprawki. Główny Urząd Statystyczny podał dane mówiące, że 25 procent rodziców uczniów szkół podstawowych nie stać na kupno pełnej wyprawki. W sytuacji, kiedy rodzice mają kilka pociech, to ich domowy budżet może zostać wyczerpany.

Serwis używa pliki cookies!
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Niedokonanie zmian ustawieńprzeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywania. Więcej szczegółów w naszej “Polityce Cookies”.
Zgadzam się